Ako kúpiť firmu cez InBase?

Robíme nákup spoločností jednoduchším

6 krokov ku kúpe podniku

1. Prezriete si databázu podnikov na predaj

V našej databáze nájdete podniky zo všetkých možných kategórií. U každého podniku je uvedený stručný opis činnosti, základné finančné informácie a súpis majetku. Vyberiete si ten, ktorý sa pre Vás bude javiť ako najvhodnejší pre investíciu.

2. Nenašli ste v u nás vhodný podnik? Vieme vám pomôcť

V prípade, že vás žiadny podnik v našej databáze nezaujme, zaradíme vás do databázy investorov. Na základe vašich preferencií budeme na trhu sledovať podniky, ktoré by vaším preferenciám mohli vyhovovať. Ak sa v našej databáze v budúcnosti objaví spoločnosť, ktorá spadá do vašich preferencií, budeme vás obratom kontaktovať.

3. Dohodneme stretnutie s predajcom

Akonáhle budete mať v hľadáčiku konkrétnu firmu, poskytneme vám o firme bližšie informácie. Potom dohodneme schôdzku s predávajúcim. Vaša anonymita zostane až do stretnutia zachovaná.

4. Prebehne previerka kupovaného podniku

Nasleduje preverenie všetkých finančných, prevádzkových, majetkových a iných aspektov v danej spoločnosti. Previerku môžete s našou pomocou vykonať sami, alebo ju za vás vykoná vami alebo nami zvolený špecialista na due dilligence.

5. Pripravíme celú zmluvnú dokumentáciu

Keďže je predaj spoločnosti (podielu v nej) náročná operácia, zaistíme tiež konzultácie a všetky právne a administratívne služby spojené s predajom spoločnosti. Zastúpime vás aj pred obchodným registrom. Navrhneme tiež najvhodnejšiu štruktúru predaja z daňového a právneho hľadiska.

6. Zrealizujeme obchod

V prípade, že všetko prebehne hladko a budete mať o firmu stále záujem, uskutoční sa transakcia, počas ktorej sa postaráme aj o administratívne záležitosti. Všetko bude prebiehať za účasti nášho právnika.