Dva fungujúce e-shopy – darčeky a fantasy predmety

Celá SR,

číslo ponuky: 180003

Rýchla návratnosť
Cena podniku 20 000 €
Ročné tržby
Tržby vyjadrujú celkový ročný objem výkonov podniku, ktoré podnik získal predajom tovaru a služieb počas účtovného obdobia.
23 000 €
Ročná EBITDA
EBITDA je finančný ukazovateľ prevádzkovej výkonnosti podniku. Ročná EBITDA je vyjadrená ako zisk pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov v danom roku.
10 000 €
Aktíva
Celková výška dlhodobého a obežného majetku vo firme, vyjadrená v netto účtovných hodnotách.
na vyžiadanie
Čistý dlh
Čistý dlh je ukazovateľ zadlženosti firmy. Je vyjadrený ako hodnota úročeného úveru mínus hotovosť vo firme.
0 €
Zamestnanci
Počet zamestnancov zamestnaných vo firme na trvalý pracovný pomer k dátumu zverejnenia ponuky.
0

Dobré pozície vo vyhľadávaní

Možnosť zahraničnej expanzie

Stabilný príjem

Základné informácie

Predmetom predaja sú dva e-shopy. Prvý z nich je zameraný na predaj darčekových predmetov a doplnkov do domácnosti, ako napríklad keramika, nábytok v historickom štýle, obrazy alebo truhlice a šperkovnice. Druhý je zameraný na oblečenia a doplnky zo sveta fantasy, sci-fi a histórie.

Oba e-shopy sú funkčné a vykazujú stabilné tržby. Fantasy e-shop bol založený v roku 2012 a e-shop s darčekmi a doplnkami v roku 2014. Z dôvodu toho, že e-shopy fungujú na spoločnej platforme a sú vedené na jednu spoločnosť, majiteľ preferuje predaj oboch e-shopov spoločne. Oba e-shopy tvoria približne rovnaký podiel na tržbách spoločnosti.

E-shopy sú nenáročné na priestory a pri aktuálnom sortimente pre ne postačí 20 m2 skladovacej plochy. Súčasťou predaja sú zásoby v hodnote 7 000 €, pričom sa jedná o stabilnú úroveň zásob s rýchlym obratom.

Webové stránky e-shopov majú profesionálne nastavenú optimalizáciu pre vyhľadávače a sú registrované vo viacerých katalógoch, ako napr. Heureka. Sú postavené na stabilnom systéme, ktorý umožňuje jednoduchú administráciu.

Pre fungovanie oboch e-shopov postačí jeden pracovník v sklade, pri časovej náročnosti 10 hodín týždenne (v hlavnej sezóne 30 hodín). Dodávateľské vzťahy, ako aj marketing sú momentálne nastavené tak, že e-shopy nevyžadujú takmer žiadnu ďalšiu činnosť, a teda čas majiteľa.

Dôvodom predaja je kapitálová potreba súčasného majiteľa pre financovanie svojich ďalších činností. E-shop je ponúkaný ako súbor hmotného a nehmotného majetku súvisiaceho s danou činnosťou, v prípade záujmu je však možné jednať tiež o predaji 100% podielu v s.r.o. majiteľa.

 

Majetok

Hmotný majetok

 • skladové zásoby (cca 7 000 €)

Nehmotný majetok

 • kontakty na dodávateľov
 • kontakty na zákazníkov
 • obchodné meno
 • 2 weby s e-shopom a .sk doménami
 • systém pre správu e-shopu
 • SEO optimalizácia
 • FB stránky

Financie

Celkové ročné tržby

 • 2017: 23 000 €
 • 2016: 19 000 €
 • 2015: 22 000 €

Celkový ročný zisk

 • 2017: 10 000 €
 • 2016: 9 800 €
 • 2015: 8 300 €

Ostatné informácie

Dĺžka fungovania: 3 a 5 rokov

Dôvod predaje: iné aktivity majiteľa

Právna forma: s.r.o.

Predmet predaja: súbor hmotného a nehmotného majetku alebo 100% podíl v s.r.o.

 

Hodnotenie business brokera

Jedná sa o investíciu do zabehnutých e-shopov, so stabilnými tržbami, ktoré nevyžadujú takmer žiadny čas majiteľa a dajú sa teda do veľkej miery pokladať za pasívnu investíciu. V prípade aktívneho postoja nového majiteľa však určite existuje aj potenciál ďalšieho rozvoja, kde príkladom môže byť napríklad expanzia do zahraničia.

Mám záujem o viac informácií

Ing. Michal Volník

konateľ

zástupca pre: Praha, Ústecký kraj, Vysočina, Slovensko
+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V prípade záujmu nám napíšte!