E-shop s prípravkami na bradu s výhradným zastúpením

Celá ČR, Celá SR,

číslo ponuky: 170028

Cena podniku 35 000 €
Ročné tržby
Tržby vyjadrujú celkový ročný objem výkonov podniku, ktoré podnik získal predajom tovaru a služieb počas účtovného obdobia.
19 000 €
Ročná EBITDA
EBITDA je finančný ukazovateľ prevádzkovej výkonnosti podniku. Ročná EBITDA je vyjadrená ako zisk pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov v danom roku.
9 000 €
Aktíva
Celková výška dlhodobého a obežného majetku vo firme, vyjadrená v netto účtovných hodnotách.
na vyžiadanie
Čistý dlh
Čistý dlh je ukazovateľ zadlženosti firmy. Je vyjadrený ako hodnota úročeného úveru mínus hotovosť vo firme.
0 €
Zamestnanci
Počet zamestnancov zamestnaných vo firme na trvalý pracovný pomer k dátumu zverejnenia ponuky.
0

Možnosť zahraničnej expanzie

Veľký potenciál rastu

Výhradné zastúpenie

Základné informácie

Predmetom predaja je e-shop zameraný na predaj prípravkov pre starostlivosť o bradu a prípravkov na holenie. Základ sortimentu e-shopu tvoria kvalitné prípravky na bradu od nórskeho výrobcu, od ktorého má e-shop výhradné zastúpenie pre predaj na slovenskom a českom trhu. Síce väčšiu časť tržieb momentálne tvorí e-shop, spoločnosť sa stále viac zameriava tiež na veľkoobchodný predaj, najmä prostredníctvom partnerstiev s pánskymi holičstvami.

Napriek tomu, že e-shop funguje iba o niečo viac než pol roka, vďaka dobre cielenému marketingu sa mu darí získavať stále viac nových zákazníkov, čo sa prejavuje aj na neustále rastúcich výsledkoch. Spoločnosť pritom ešte ani zďaleka nevyužila všetok svoj veľkoobchodný potenciál a zatiaľ pôsobí iba na území SR. V rámci vstupu do Českej republiky je už naviac pripravených niekoľko významných partnerstiev a vzhľadom k podobnosti daného trhu v tejto krajine, a jej dvojnásobnej veľkosti, sa predpokladá ďalší veľmi rýchly nárast tržieb.

E-shop je momentálne veľmi nenáročný na priestory a pri aktuálnom sortimente postačí 10 m2 skladovacej plochy. Súčasťou predaja sú zásoby v hodnote 3 000 €, pričom sa jedná zásoby s rýchlym obratom.

Facebooková stránka e-shopu má v súčasnosti viac než 300 fanúšikov a vďaka dobre nastavenej reklame každým príspevkom zasahuje niekoľkonásobne viac. Moderné webové stránky majú profesionálne nastavenú optimalizáciu pre vyhľadávače, ako aj platenú preklikovú reklamu. Web s e-shopom sú postavené na stabilnom systéme, ktorý umožňuje jednoduchú administráciu e-shopu, ako aj fakturáciu alebo analýzu návštevnosti.

Po personálnej stránke, pre fungovanie momentálne postačí jeden pracovník v sklade, pri časovej náročnosti 5 hodín týždenne a jeden pracovník pre marketing a obchod. Aby bola spoločnosť schopná rastu, bude samozrejme v blízkej dobe potrebné rozširovanie aj po personálnej stránke, najmä v oblasti obchodu.

Dôvodom predaja je kapitálová potreba súčasného majiteľa pre financovanie svojich ďalších činností. E-shop je ponúkaný ako súbor hmotného a nehmotného majetku súvisiaceho s danou činnosťou, v prípade záujmu je však možné jednať tiež o predaji 100% podielu v s.r.o. majiteľa.

 

Majetek

Hmotný majetok

 • skladové zásoby (cca 3 000 €)

Nehmotný majetok

 • kontakty na dodávateľov, zabezpečenie výhradného zastúpenia pre časť sortimentu
 • kontakty na odberateľov, zabezpečenie odberateľských vzťahov v rámci veľoobchodu
 • obchodné meno
 • moderný web s e-shopom vrátane .sk a .cz domény
 • systém pre správu e-shopu s fakturačným systémom
 • SEO optimalizácia, nastavené PPC reklamy
 • FB stránka s nastavenou reklamou

Financie

Priemerné mesačné tržby

 • e-shop: 1 200 €
 • veľkoobchod: 400 €

Priemerný hrubý zisk

 • e-shop: 750 €
 • veľkoobchod: 200 €

Ostatné informácie

Dĺžka fungovania: 7 mesiacov

Dôvod predaje: iné aktivity majiteľa

Právna forma: s.r.o.

Predmet predaja: súbor hmotného a nehmotného majetku alebo 100% podíl v s.r.o.

 

Hodnotenie business brokera

Spoločnosti sa za veľmi krátku dobu podarilo dostať svoje výrobky do povedomia cieľovej skupiny a získať si miesto na danom trhu. Vďaka výhradnému zastúpeniu môže spoločnosť taktiež využívať potenciál veľkoobchodnej činnosti a zabezpečiť si tak stabilný pravidelný príjem. Stanovená cena je adekvátna aktuálnym priemerným výsledkom a vzhľadom k možnostiam silného rastu v blízkej budúcnosti môže byť návratnosť investície kupujúceho veľmi rýchla.  

Mám záujem o viac informácií

Michal Volník

konateľ

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V prípade záujmu nám napíšte!