Ako predať firmu cez InBase?

S nami predáte svoju firmu ľahšie a rýchlejšie

7 krokov k predaju vašej firmy

1. Zber informácií

Na osobnom stretnutí alebo telefonicky získame informácie o vašej spoločnosti (činnosť, história, finančné ukazovatele, dôvod predaja, ...), ktoré sú dôležité pre kvalitnú prezentáciu vašej spoločnosti potenciálnym záujemcom. V tejto fáze vám tiež poradíme ohľadom predajnej ceny, alebo prípravy podniku na predaj.

2. Tvorba ponukového listu

Zo získaných informácií vytvoríme ucelený ponukový list, ktorý bude slúžiť ako propagačný materiál pre potenciálnych investorov. Ponukový list bude vytvorený tak, aby v ňom boli zahrnuté len tie informácie, s ktorými budete súhlasiť a aby bola zachovaná anonymita podniku.

3. Podpis zmluvy

Pred tým než začneme vašu firmu ponúkať, podpíšeme spolu sprostredkovateľskú zmluvu, ktorá vás nebude nijako obmedzovať v hľadaní investorov pre vašu firmu vlastnými silami. Tiež vás nebude zaväzovať k žiadnej platbe, kým sa firma nepredá.

4. Zaradenie do databázy

S vašou ponukou budeme kontaktovať klientov z našej databázy investorov. Obchodný tím začne aktívne vyhľadávať ďalších potenciálnych záujemcov mimo databázy, vhodných priamo pre Váš podnik. Ponuka bude tiež umiestnená na našom webovom portáli.

5. Nájdenie záujemcov

Akonáhle niekto z oslovených investorov prejaví záujem o vašu firmu, informujeme vás o tom a s vaším súhlasom dohodneme schôdzku. Záujemcovi oznámime dôverné informácie až po podpise vyhlásenia o mlčanlivosti.

6. Predajný proces

V případě, že některý z námi nalezených zájemců bude o vaši firmu mít vážný zájem začneme s prodejním procesem. V případě, že se zájemce nenajde do 3 měsíců od startu prodejního procesu, můžeme Vám šance na prodej zvýšit zatraktivněním nabídky a přímým oslovením potenciálních záujemců (napr. konkurence, odberatelé, investiční skupiny...). Tato služba je volitelná a byla by zpoplatněna paušální částkou 10.000,- Kč.

7. Úspešný predaj firmy

Jakmile se celý prodejní proces úspěšně ukončí a vy dostanete své peníze, náleží naší společnosti provize v jednotkách procent hodnoty prodaného podniku, podle jeho velikosti (provize jsou srovnatelné s realitními provizemi). Jelikož je prodej společnosti náročná operace, provedeme vás celým procesem a na naše náklady zajistíme také veškeré právní a administrativní služby s prodejem spojené.