Zvažujete akvizíciu firmy?

Radi vám pomôžeme nájsť kupujúceho a prevedieme vás celým procesom

Ako vám vieme pomôcť?

Na strane kupujúcich pomáhame inštitucionálnym klientom, investičným spoločnostiam a fondom, ale aj klientom z radov individuálnych investorov.


Prečo kúpiť firmu cez InBase?

žádná provize

Zaplatíte len kúpnu cenu podniku


Pokiaľ si vyberiete z našej ponuky firiem na predaj, za sprostredkovanie akvizície neplatíte nič. Pracujeme na báze success fee od predávajúceho takže podnik vás bude stáť presne toľko, ako keby ste ho našli sami.

ochrana před neseriózními prodejci

Ochrana pred neserióznymi
predávajúcimi firiem

Nie sme inzertný portál! Ponuky firiem sú tvorené našimi business brokermi, na základe firemných dokumentov a komunikácie s majiteľmi tak, aby čo najviac zodpovedali realite.

nabídky pro každého

Ponuky vhodné pre každého


Môžete byť spoločnosť, ktorá chce expandovať, profesionálny investor alebo zamestnanec, ktorého už nebaví robiť na druhých. U nás nájdete firmy rôznych veľkostí a zameraní.

Ako kupujúci províziu neplatíte. Zadarmo vám navyše:

  • Poskytneme všetky potrebné informácie o podniku
  • Umožníme komunikáciu a schôdzky s majiteľom firmy
  • Budeme vám k dispozícii pri previerke podniku
  • Vytvoríme návrh transakčnej dokumentácie
  • Zaistíme tiež advokátsku úschovu pre prevodnú cenu

Často kladené otázky

Čo ma proces kúpy firmy bude stáť?

V prípade, že si vyberiete z aktuálnej ponuky InBase, neplatíte za sprostredkovanie ako kupujúci vôbec nič. S kúpou firmy sú samozrejme často spojené ďalšie náklady, ktorých výška záleží na tom, do akej miery budete vyžadovať externú pomoc. Ide najmä o náklady na due diligence (právnu, účtovnú a daňovú previerku podniku) a tiež právnu podporu pri tvorbe alebo revízii prevodných dokumentov.

Koľko času zaberie kúpny proces?

Akonáhle nájdete spoločnosť, o ktorú máte záujem a s predávajúcim sa zhodnete na predbežných podmienkach predaja, doba samotnej realizácie transakcie potom záleží na rýchlosti oboch strán. Pri firmách menšej veľkosti spravidla trvá 1-3 mesiace. Najdlhšiu časť bude tvoriť previerka spoločnosti (due diligence), a potom príprava a revízia prevodných dokumentov.

Ako zistím hodnotu kupovanej spoločnosti?

Na túto otázku neexistuje presná odpoveď, a to hlavne z dôvodu toho, že sa jedná hlavne o subjektívny pohľad na prínos danej akvizície pre kupujúceho. Možností výpočtu existuje viacero, ale spravidla sa vychádza z historických výsledkov podniku a v súčasnosti sa väčšina firiem predáva za 2-5 násobok priemeru ukazovateľa EBITDA. Na hodnotu potom môže mať vplyv mnoho faktorov, ako hodnota majetku, stav pracovného kapitálu, pozícia na trhu, alebo akékoľvek významnejšie riziká. Orientačnú predstavu o hodnote podniku, o ktorý máte záujem, môžete zistiť zadarmo cez valuačnú kalkulačku na našich stránkach.

Čo keď ma nezaujme nič z webovej ponuky?

Ak pre vás nič z aktuálnej ponuky nie je vhodné, určite je dobré nás kontaktovať. Radi si poznačíme vaše preferencie a akonáhle sa objaví niečo, čo by vás mohlo zaujať, budeme vás kontaktovať. Môže sa potom jednať aj o neverejné ponuky, alebo ponuky našich partnerov, ktoré na našom webe bežne nenájdete. Pokiaľ nemáte špecifické preferencie odporúčame zaradenie do newslettera, ktorý vás bude pravidelne informovať o všetkých čerstvých ponukách.

Viete tiež firmy aktívne vyhľadať?

Ak máte jasnú predstavu o tom čo chcete a nič z našej aktuálnej ponuky sa vám nehodí, môžeme sa tiež dohodnúť na aktívnom vyhľadaní a oslovení spoločností. Podľa vašich preferencií vyhľadáme všetky vhodné spoločnosti na trhu a jednu po druhej ich oslovíme s ponukou na odkúpenie. Veľkou výhodou je v tomto prípade zachovanie vašej anonymity až do chvíle pokiaľ nezistíte, že je pre vás firma naozaj vhodná a má záujem o predaji jednať.

Našiel som vhodnú firmu, ale potrebujem pomôcť s procesom.

To samozrejme nie je problém. Radi vás celým procesom prevedieme a zaistíme poradenstvo vo všetkých smeroch. Mať poradcu aj na strane kupujúceho je bežnou praxou, preto určite môžete využiť naše skúsenosti, aby zamýšľaná akvizícia vyšla presne podľa vašich predstáv.

Mám ďalšie otázky

Výber podniku k akvizícii nie je ľahká záležitosť

Pokiaľ si z našej ponuky nevyberiete máme niekoľko možností ako vám ďalej pomôcť s nájdením vhodnej firmy práve pre vás. Odber newslettra, zadanie akvizičného dopytu, alebo aktívne vyhľadávanie firiem k akvizícii - to všetko vám môže pomôcť aby ste podnik podľa vašich predstáv našli čo najrýchlejšie.

Zistite viac