Svoj podnik predávate len raz, urobte to správne!

Rýchlejšie nájdenie kupujúceho a profesionálne poradenstvo

Predávajte svoju firmu s nami

zaradenie do databáze

Zaradenie do najsledovanejšej
databázy firiem na predaj

Anonymný profil vašej firmy zviditeľníme pred potenciálnymi kupujúcimi. Okrem toho ju ponúkneme investorom z našej databázy a tiež aktívne vyhľadáme ďalších potenciálnych záujemcov.

provízia až po predaji

Ak sa podnik nepredá
províziu neplatíte

Províziu za sprostredkovanie predaja si účtujeme len pri úspešnom predaji podniku kupujúcemu, ktorého sme našli my. Preto nám províziu platiť nemusíte, ak sa podnik cez InBase nepredá.

nevyžadujeme exkluzivitu

Nevyžadujeme exkluzivitu
predaja podniku

Našim cieľom je, aby sa vaša firma rýchlo predala, preto vám to nebudeme sťažovať žiadnou exkluzivitou. Svoj podnik teda môžete vždy ponúkať tiež sami, akokoľvek uznáte za vhodné.

Často kladené otázky

Je moja firma vhodná na predaj?

V zásade možno predať akúkoľvek spoločnosť, ale miera úspechu je do značnej miery určená pripravenosťou spoločnosti na predaj a vhodným nastavením podmienok predaja. Najprv by spoločnosť mala čo najmenej závisieť na majiteľovi a okrem toho je potrebné zaistiť napr. aby účtovníctvo bolo správne a aktuálne a aby všetky ostatné informácie o spoločnosti boli k dispozícii na vyžiadanie. Tiež je rozumné mať zaistené pokračovanie všetkých významných odberateľských a dodávateľských vzťahov a tiež vzťahov so zamestnancami.

Koľko času zaberie predajný proces?

Proces predaja firmy môžeme rozdeliť do troch fáz: príprava na predaj, hľadanie záujemcov a realizácia transakcie. Niektoré spoločnosti sú na predaj pripravené lepšie ako iné, táto časť preto môže byť veľmi krátka, ale môže trvať aj mesiace až roky. Pri dobre pripravenej spoločnosti sa potom záujemca môže nájsť v priebehu pár týždňov, až mesiacov. Záujemcov však môže byť veľa a majiteľ si musí vybrať toho správneho a zhodnúť sa s ním na prijateľných podmienkach predaja. Doba samotnej realizácie transakcie potom záleží na rýchlosti oboch strán, ale pri firmách menšej veľkosti spravidla trvá 1-3 mesiace.

Akú hodnotu má moja spoločnosť?

Na túto otázku neexistuje presná odpoveď, a to hlavne z dôvodu toho, že každý kupujúci sa na hodnotu firmy pozerá subjektívne. Možností výpočtu existuje viacero, ale spravidla sa vychádza z historických výsledkov podniku a v súčasnosti sa väčšina firiem predáva za 3-6 násobok priemeru ukazovateľa EBITDA. Na hodnotu potom môže mať vplyv mnoho faktorov, ako hodnota majetku, stav pracovného kapitálu, pozícia na trhu, alebo akákoľvek významnejšie riziká. Orientačnú predstavu o hodnote vášho podniku môžete zistiť zadarmo cez valuačnú kalkulačku na našich stránkach.

Akým spôsobom budete hľadať záujemcov?

Pri hľadaní záujemcov čerpáme z viacerých zdrojov. Tým prvým je náš portál, kde ponuky zverejňujeme v anonymnej forme a vďaka ktorému sa nám darí každým dňom získavať mnoho nových záujemcov pre naše ponuky. To samozrejme nie je všetko a pri hľadaní využívame tiež naše kontakty, alebo napojenie na rôznych partnerov doma aj v zahraničí. V prípade, že náš portál a kontakty nie sú dostačujúce, vieme tiež aktívne vyhľadať a osloviť ďalších možných záujemcov, ktorými môžu byť napr. firmy z odboru predávanej spoločnosti.

Aké výhody mi pri predaji poskytne poradca?

Prodej firmy je komplexní záležitost, se kterou se většina majitelů firem setká jen jednou za život. Celý proces si vyžaduje zkušenosti a přehled o trhu, jinak se může stát, že majitel nebude schopen kupujícího najít, nebo firmu prodá za nevýhodných podmínek. Velkou výhodou InBase je fungující a hodně navštěvovaná veřejná platforma a stovky kontaktů na potenciální zájemce, díky čemu jsme schopni najít kupující ve většině případů velmi rychle. Také se postaráme o celý proces prodeje, který kromě jednání se zájemci zahrnuje také daňové, účetní a právní poradenství, které je při prodeji firmy nezbytné.

Koľko ma to bude stáť?

Na začiatku spolupráce si účtujeme nízky poplatok vo výške 400-800 €, ako istotu, že to s nami klient myslí vážne. Našou hlavnou odmenou za pomoc pri predaji firmy je potom až provízia pri úspešnej realizácii transakcie. Jej výška sa odvíja od veľkosti danej firmy a niekoľkých ďalších parametrov. Všeobecne však ide o jednotky percent z hodnoty transakcie a u väčších firiem je percento nižšie. Cenník našich služieb pre predávajúcich nájdetetu.

Už máme o firmu záujemcu, ale potrebujem pomoct s procesom.

To samozrejme nie je problém. Radi vás celým procesom prevedieme a zaistíme poradenstvo vo všetkých smeroch. Keďže nemusíme vyvíjať čas a náklady na hľadanie záujemcov budú pre vás naše služby lacnejšie.

Aké veľké a ako zamerané firmy viete predať?

V rámci projektu InBase sa zameriavame primárne na firmy v hodnote od cca 100 tis. do 2 mil. €. Väčším firmám, ktoré často vyžadujú iný, náročnejšie prístup, sa venujeme v rámci projektu InBase Advisory. Menším firmám by náklady za naše služby boli neúmerne vysoké k ich predajnej cene. Hranice sú však len orientačné a každý prípad posudzujeme individuálne. Čo sa týka zameranie firiem, sme otvorení všetkým odborom.

Mám ďalšie otázky

Spočítajte si trhovú hodnotu vašej firmy online

Výhody predaja firmy cez InBase

profesionálna podpora

Profesionálna podpora počas
celého procesu predaja spoločnosti

Počas celého procesu ponúkania a predaja vášho podniku sú vám k dispozícii naši business brokeri. Tí s vami budú konzultovať všetko potrebné a budú dohliadať na to, aby celá transakcia prebehla podľa vašich predstáv.

databáza investorov

Databáza investorov ihneď
pripravených na kúpu firmy

Využitím služieb InBase nielen zvýšite šance, že sa vaša firma predá, ale tiež, že sa predá rýchlejšie. Ak váš podnik zaujme niekoho z našej aktuálnej databázy investorov, predaj sa môže uskutočniť veľmi rýchlo.

důvěrnost informací

Dôvernosť informácií
a zachovanie anonymity

Vieme, že predaj firmy môže byť citlivou záležitosťou, preto v našich ponukách nezverejňujeme identitu vás alebo vášho podniku. Identitu firmy vrátane citlivejších informácií poskytneme iba vážnym záujemcom a len s vašim súhlasom.

Všetky služby