O nás

Máme viac ako 7 rokov praxe a skúseností s predajom fungujúcich a ziskových firiem

Pomáhame majiteľom firiem odovzdať svoju firmu do správnych rúk.

Spoločnosť InBase s.r.o. vznikla v októbri roku 2015 ako projekt dvoch zakladateľov s myšlienkou zefektívnenie trhu firiem v Českej a Slovenskej republike. Vzorom pre projekt boli zahraničné poradenské portály, ktoré ale zakladatelia prispôsobili na špecifiká československého trhu.

Platforma InBase sa postupne stala obľúbenou nielen u predávajúcich (najmä vďaka modernému a individuálnemu prístupu poradcov), ale tiež u investorov (pre prehľadnosť ponúk a štruktúrovanosť informácií). Za pár rokov sa tak zakladateľom projektu podarilo vybudovať najväčšiu platformu so zdravými a fungujúcimi spoločnosťami na predaj v Českej republike a na Slovensku.


penize komora czechcrunch penize

Klasické M&A poradenstvo pri predaji firiem rozširujeme o modernú online platformu.

Vďaka nej je spájanie predávajúcich s tými správnymi kupujúcimi oveľa efektívnejšie.

Za dobu existencie InBase sme vybudovali miesto, kde sa stretáva ponuka a dopyt po zavedených firmách na predaj. Vytvorenie takého trhu ponúka našim predávajúcim klientom efektívnejší spôsob nájdenia záujemcov o ich firmu, na druhej strane zase širší a transparentnejší výber pre investorov.

Určite sa ale nejedná iba o inzertný portál - našich klientov vykonávame celým procesom od úvodnej konzultácie až po podpis prevodných zmlúv, plne zastupujeme aj rolu poradcov pri predaji firiem. Ku každému obchodnému prípadu pristupujeme individuálne.

História spoločnosti

  • 2015Založenie spoločnosti
  • 2016Prvé úspešně realizované transakcie
  • 2017Rozšírenie na slovenský trh
  • 2018Štart predaja aj neaktívnych spoločností
  • 201940 úspešně realizovaných transakcií
  • 2020Spustenie online valuačnej kalkulačky
  • 2021Realizácia zatiaľ najväčšej a najkomplexnejšej transakcie
  • 2022Počiatok divízie Advisory, zameranej na komplexnejšie projekty

Prepájame predávajúcich s tými správnymi kupujúcimi.

Obracajú sa na nás majitelia firiem z rôznych dôvodov, či už z dôvodu potreby generačnej obmeny, absencie nástupcu, alebo vyhorenia a potreby životnej zmeny. Na druhej strane pracujeme a komunikujeme s veľkým počtom investorov, či už strategických, finančných alebo individuálnych investorov so zámerom akvírovať vlastnú spoločnosť. Tieto dve strany sa v InBase snažíme spojiť, a transakciu profesionálne poviesť k spokojnosti oboch strán.

Efektívny "matching", tj spájanie predávajúcich s vhodnými kupujúcimi, je silnou stránkou našej spoločnosti. Matching sme schopní zaistiť vďaka našej databáze firiem na predaj a databáze potenciálnych investorov. Od iných sprostredkovateľov sa líšime hlavne modernejším a efektívnejším prístupom k predajnému procesu, čo nám umožňuje pomáhať klientom za oveľa výhodnejších podmienok ako pri iných poradcoch.


Zoznámte sa s našim tímom

Ing. Michal Volník – poradca, konateľ a zakladateľ InBase

Michal je jedným zo dvoch zakladateľov a partnerov projektu InBase.cz a tiež jeho kľúčovou osobou. Ako väčšina tímu má skúsenosti zo sveta financií. Titul inžiniera získal na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne a ešte počas štúdia začal získavať skúsenosti zo sveta podnikovej ekonomiky a poradenstva, ale aj napr. aj v audite v rámci veľkej štvorky. Po ukončení štúdia pôsobil ako vedúci ekonomického oddelenia v menšej poradenskej spoločnosti a rukami mu prešlo mnoho projektov z oblasti korporátnych financií a valuácií spoločností.

Od roku 2015, kedy založil spoločnosť InBase, sa venuje výhradne transakčnému poradenstvu a sprostredkovaniu predaja firiem. Počas tejto činnosti získal bohaté skúsenosti zo sveta M&A a má za sebou desiatky transakcií. Tiež mal možnosť komunikovať so stovkami podnikateľov a investorov, a nazrel do fungovania najrôznejších firiem, čo mu poskytlo veľmi dobrý prehľad o trhu s firmami. VĎaka tomu môže klientom poskytovať špičkové poradenstvo.

V súčasnej dobe sa okrem transakčného poradenstva zameriava aj na rozvoj InBase a jeho cieľom je okrem iného užšie prepojenie so zahraničnými trhmi s využitím zahraničných partnerov.

 


Ing. Tomáš Šuverík – poradca a konateľ InBase

Tomáš je jedným z dvoch konateľov a majiteľov spoločnosti InBase s.r.o. a jednou z kľúčových osôb v rámci tímu.

Tomáš získal titul inžiniera na Ekonomicko-správnej fakulte, kde študoval špecializáciu Financie. Počas štúdia aj po štúdiách pôsobil v ekonomicko-poradenskom biznise, internom audite a daňovom poradenstve. Skúsenosti má aj zo spoločnosti z veľkej štvorky, kde pôsobil v oddelení finančného auditu. Tieto skúsenosti z rôznych oblastí podnikových financií v zúročil v rámci M&A poradenstva, v ktorom aktívne pôsobí už viac ako 5 rokov.

V spoločnosti InBase sa venuje strategickému rozvoju platformy a samotnému transakčnému poradenstvu. Vedie tiež sekciu na predaj neaktívnych firiem a sprostredkovanie predaja investičných nehnuteľností. V rámci transakčného poradenstva sa špecializuje na M&A poradenstvo v segmente SMEs (malé a stredné spoločnosti).

V spoločnosti InBase už Tomáš úspešne viedol desiatky projektov, pri ktorých pôsobil ako poradca na predávajúcej strane. Vďaka týmto skúsenostiam je schopný klientom na sell-side poskytnúť komplexné poradenstvo a sprevádzať ich procesom predaja od úvodnej konzultácie, cez nacenenie podielu, identifikáciu investorov až po samotnú realizáciu a finalizáciu predaja.

Naša vízia

Od svojho založenia sme sprostredkovali predaj a nákup desiatok spoločností v hodnote medzi 100 tis. - 10 mil. EUR. Z InBase chceme vybudovať najväčšieho sprostredkovateľa v oblasti akvizícií a predaja firiem v tomto segmente, pričom máme záujem neustále zvyšovať kvalitu a rozsah našich služieb. Usilujeme sa tiež o prepájanie sprostredkovateľov na trhu M&A, čím dochádza k efektívnejšiemu prepojeniu predávajúcich a kupujúcich na trhu firiem.

Pokiaľ sa rozhodnete pre spoluprácu s InBase, urobíme všetko preto, aby ste boli s našou službou spokojní.


Máte záujem o nezáväznú konzultáciu?

Či už zvažujete predaj svojej firmy, alebo akvizíciu spoločnosti, radi sa s vami o tomto zámere pobavíme.

Telefonicky alebo emailom, osobne alebo online. S diskrétnosťou môžete na 100% počítať.


    Odoslaním formulára udeľujem spoločnosti InBase s.r.o. súhlas so apracovaním osobných údajov.