Malo a veľkoobchod metrového textilu, profesionálnej kozmetiky a umeleckých potrieb

Bratislavský kraj, SR

číslo ponuky: 170047

Ospravedlňujeme sa,
táto ponuka už nie je aktívna
Malá konkurencia
Cena podniku 0 €
Čistý dlhČistý dlh je ukazovateľ zadlženosti firmy. Je vyjadrený ako aktuálna výška nesplateného dlhu k bankovým inštitúciám. Zahŕňa investičné úvery, prevádzkové úvery, hypotekárne úvery a napr. aj čerpané kontokorentné úvery.
0 €
Ročné tržby Tržby spoločnosti (alebo obrat spoločnosti) vyjadrujú celkový ročný objem výkonov podniku, ktoré podnik získal predajom tovaru a vlastných služieb počas účtovného obdobia. Uvádzame údaj z posledného uzavretého účtovného obdobia.
0 €
HistóriaUvádzame, ako dlho už firma pôsobí na trhu. Údaj môže byť približný.
20+ rokov
Ročná EBITDA EBITDA je finančný ukazovateľ prevádzkovej výkonnosti podniku. Pri ponukách uvádzame tzv. normalizovanú prevádzkovú EBITD-u, ktorú kalkulujeme ako prevádzkový zisk spoločnosti, očistený o nákladové úroky, odpisy dlhodobého majetku a náklady nesúvisiace s predmetom predaja.
na vyžiadanie
ZamestnanciPočet zamestnancov zamestnaných vo firme na trvalý alebo čiastočný pracovný úväzok ku dňu spracovania ponuky.
8

Základné informácie

Predmetom predaja je 100% podiel v spoločnosti zaoberajúcej sa obchodnou činnosťou, so zameraním na potreby pre umelcov, maskérov, divadlá, návrhárov, a pod. Spoločnosť funguje už 25 rokov a predáva iba kvalitné produkty od európskych dodávateľov. Vďaka svojej dlhej histórií a kvalite služieb momentálne dodáva tovar do väčšiny slovenských ale aj zahraničných divadiel a filmových produkcií, ale aj mnohým iným odberateľom.

Súčasťou spoločnosti je kamenný obchod s veľmi dobrou polohou, o rozlohe 350 m2. Tieto priestory si spoločnosť prenajíma a nachádza sa v nich tiež hlavný sklad. Hmotný majetok spoločnosti tvorí vybavenie priestorov obchodu a skladu a 3 automobily, ktoré môžu, ale nemusia byť súčasťou predaja. Súčasťou sú skladové zásoby v nákupnej hodnote cca 400 000 €.

Z nehmotného majetku je dôležité spomenúť najmä moderné webové stránky s e-shopom, ale aj širokú zákaznícku databázu alebo právo na exkluzívny predaj niektorých výrobkov.

V spoločnosti je zamestnaných 8 zamestnancov na hlavný pracovný pomer a viacero brigádnikov, ktorých počty sa menia. Vedúcu funkciu momentálne zastáva majiteľ firmy a preto ho bude musieť po predaji nahradiť nový majiteľ alebo nový vedúci pracovník. Majiteľ je ochotný sa po predaji podniku istý čas venovať zaučeniu vedúceho pracovníka a odovzdaniu know-how na nového majiteľa.

Tržby spoločnosti sú stabilné a vykazujú mierny medziročný nárast, pri aktuálnej hodnote cez 900 000 €. Dôvodom predaja sú iné činnosti majiteľa, kvôli ktorým sa nemôže naplno venovať ďalšiemu rozvoju tejto firmy. Potenciál spoločnosti majiteľ vidí v rozširovaní siete pobočiek a v zahraničnej expanzií.

 

Majetok

Hmotný majetok

 • 3 automobily
 • vybavenie obchodu a skladu
 • skladové zásoby (cca 400 000 €)

Nehmotný majetok

 • kontakty na dodávateľov
 • databáza zákazníkov
 • obchodné meno
 • webové stránky s e-shopom
 • výhradné zastúpenie pre niektoré výrobky

Financie

Priemerné ročné tržby

 • 2016: 1 063 200 €
 • 2015: 1 058 379 €
 • 2014: 830 000 €

Ostatné informácie

Dĺžka fungovania: 25 rokov

Dôvod predaje: iné aktivity majiteľa

Právna forma: s.r.o.

Predmet predaja: 100% podiel v s.r.o.

 

Hodnotenie business brokera

Jedná sa o dobre zabehnutý business so stabilnými tržbami. Ak nový majiteľ využije možnosti rozšírenia podniku a expanduje napr. do susednej Českej republiky, môže mať investícia, vďaka nízkej konkurencií, veľmi rýchlu návratnosť. Vzhľadom k tomu, že veľkú časť tržieb tvoria nákupy priamo na kamennej predajni, cestou rozšírenia môže byť aj vytvorenie siete pobočiek vo viacerých mestách.

Mám záujem o viac informácií

Ing. Michal Volník

konateľ spoločnosti

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V prípade záujmu nám napíšte!

Po podpise dohody o mlčenlivosti (NDA) vám radi poskytneme podrobnejšie informácie.