Celosvetový predaj produktov na Amazone v EU, USA a Kanade

Česká republika

číslo ponuky: 190026

Ospravedlňujeme sa,
táto ponuka už nie je aktívna
Výrazne nižšia cena
Cena podniku 26 000 € (637 500 CZK)
Čistý dlhČistý dlh je ukazovateľ zadlženosti firmy. Je vyjadrený ako aktuálna výška nesplateného dlhu k bankovým inštitúciám. Zahŕňa investičné úvery, prevádzkové úvery, hypotekárne úvery a napr. aj čerpané kontokorentné úvery.
0 €
Ročné tržby Tržby spoločnosti (alebo obrat spoločnosti) vyjadrujú celkový ročný objem výkonov podniku, ktoré podnik získal predajom tovaru a vlastných služieb počas účtovného obdobia. Uvádzame údaj z posledného uzavretého účtovného obdobia.
109 000 €
HistóriaUvádzame, ako dlho už firma pôsobí na trhu. Údaj môže byť približný.
10 rokov
Ročná EBITDA EBITDA je finančný ukazovateľ prevádzkovej výkonnosti podniku. Pri ponukách uvádzame tzv. normalizovanú prevádzkovú EBITD-u, ktorú kalkulujeme ako prevádzkový zisk spoločnosti, očistený o nákladové úroky, odpisy dlhodobého majetku a náklady nesúvisiace s predmetom predaja.
20 000 €
ZamestnanciPočet zamestnancov zamestnaných vo firme na trvalý alebo čiastočný pracovný úväzok ku dňu spracovania ponuky.
1

Základné informácie

Predmetom predaja je 100% podiel v spoločnosti zaoberajúcej sa predajom dámskej obuvi s okamžitou možnosťou predaja ďalších rôznych komodít na platformách v USA a EU. Spoločnosť pôsobí na trhu už 5 rokov a jej sortiment v súčasnosti tvoria prevažne módne dámske gumáky, kožené baleríny, a iné. Spoločnosť je však pripravená na distribúciu rôznych ďalších typov obuvi, prípadne oblečenia a doplnkov, ktoré môže distribuovať pod svojou vlastnou značkou, ktorá je celosvetovo registrovaná a vyrábaná v Taliansku. Zameranie firmy je preto možné podľa zámeru nového majiteľa ľubovoľne rozširovať. Okrem vlastnej značky má tiež v sortimente produkty španielskej značky, ktorú zastupuje.

V súčasnosti sa uskutočňuje väčšina predajov (cca 70 %) cez spoločnosť Amazon, zvyšok tvorí distribúcia miestnym e-shopom (20 %) a predaj cez vlastný e-shop (10 %). Vlastný eShop pôsobí v Česku, Slovensku, Nemecku, Rakúsku a Poľsku, v jazykových verziách uvedených krajín. Spoločnosť sa snaží využívať medzinárodný potenciál Amazonu, vďaka čomu väčšina predajov cez túto platformu (80 %) plynie do Nemecka a zvyšok (20 %) do iných krajín EU. Spoločnosť vlastní certifikát f22, ktorý jej umožňuje okamžité naskladňovanie rôznych tovarov s povolením predaja na Amazone do skladov Amazonu v Nemecku a ich následný predaj. Majiteľ spoločnosti vidí potenciál v rozširovaní do ďalších krajín, ako napr. USA a Kanady, kde by mohli byť dané produkty úspešné. Predaje cez platformu Amazon v USA a Kanade boli nedávno spustené.

Sklad spoločnosti sa momentálne nachádza v ČR, v dostupnej vzdialenosti od Slovenska. Jeho rozloha je 60 m2 a náklady naň sú veľmi nízke. Tento sklad si môže nový majiteľ ponechať alebo zásoby presťahovať na iné miesto.

Prevádzka spoločnosti je aj vďaka spolupráci s Amazonom časovo nenáročná a o celý chod sa v súčasnosti stará sám majiteľ. V prípade potreby je tiež možná spolupráca so zamestnancom, ktorý už v spoločnosti určitý čas pracoval.

Súčasťou predaja nie je žiadny významnejší majetok okrem zásob v aktuálnej hodnote takmer 7 000 €.  Z nehmotného majetku je podstatnou súčasťou celosvetovo registrovaná značka, zastúpenie Španielskeho výrobcu a e-shop spoločnosti pôsobiaci v piatich krajinách.

Hmotný majetok

 • zásoby v nákupnej hodnote cca 7 000 €

Nehmotný majetok

 • celosvetovo registrovaná vlastná značka
 • zastúpenie španielskej značky obuvi
 • e-shop, vrátane 7 registrovaných domén
 • zabehnutý predaj na Amazone s 5 ročnou históriou hodnotení
 • dlhoročne výborné vzťahy s majiteľmi talianskej výrobnej spoločnosti zameranej na výrobu obuvi v najvyššej kvalite pre top svetové značky

Prenájmy

Skladové priestory

 • rozloha: 60 m2
 • nájomné: 3 000 Kč/mesiac

Zadlženosť

Úver:

 • výška: 5 000 €

Celkové ročné tržby

 • 2018: 105 tis. €
 • 2017: 125 tis. €
 • 2016: 139 tis. €

Ročný zisk (EBITDA)

 • 2018: 19 373 €
 • 2017: 6 325 €
 • 2016: 10 740 €

Ostatné informácie

Dĺžka fungovania: 5 rokov

Dôvod predaja: expanzia firmy

Právna forma: s.r.o.

Predmet predaja: 100% podiel v s.r.o.

Hodnotenie business brokera

Jedná sa o spoločnosť pôsobiacu v zaujímavom segmente dámskej obuvi, ktorý v súčasnosti nemá veľkú konkurenciu. Výhodou je medzinárodne registrovaná značka a možnosť rozširovania sortimentu podľa predstáv nového majiteľa. Kupujúcim môže byť napr. spoločnosť podobného zamerania ale aj jednotlivec, ktorý sa bude aktívne venovať rozvoju, vďaka čomu si zabezpečí rýchlu návratnosť investície. 

Mám záujem o viac informácií

Ing. Michal Volník

konateľ spoločnosti

+420 702 929 980
volnik@inbase.cz

V prípade záujmu nám napíšte!

Po podpise dohody o mlčenlivosti (NDA) vám radi poskytneme podrobnejšie informácie.