Zisková spoločnosť zameraná na šitie odevných výrobkov

, SR

číslo ponuky: 200036

Ospravedlňujeme sa,
táto ponuka už nie je aktívna
Cena podniku 2 122 000 € (52 000 000 CZK)
Čistý dlhČistý dlh je ukazovateľ zadlženosti firmy. Je vyjadrený ako aktuálna výška nesplateného dlhu k bankovým inštitúciám. Zahŕňa investičné úvery, prevádzkové úvery, hypotekárne úvery a napr. aj čerpané kontokorentné úvery.
0 €
Ročné tržby Tržby spoločnosti (alebo obrat spoločnosti) vyjadrujú celkový ročný objem výkonov podniku, ktoré podnik získal predajom tovaru a vlastných služieb počas účtovného obdobia. Uvádzame údaj z posledného uzavretého účtovného obdobia.
5 510 000 €
HistóriaUvádzame, ako dlho už firma pôsobí na trhu. Údaj môže byť približný.
20+ rokov
Ročná EBITDA EBITDA je finančný ukazovateľ prevádzkovej výkonnosti podniku. Pri ponukách uvádzame tzv. normalizovanú prevádzkovú EBITD-u, ktorú kalkulujeme ako prevádzkový zisk spoločnosti, očistený o nákladové úroky, odpisy dlhodobého majetku a náklady nesúvisiace s predmetom predaja.
276 000 €
ZamestnanciPočet zamestnancov zamestnaných vo firme na trvalý alebo čiastočný pracovný úväzok ku dňu spracovania ponuky.
200

Základné informácie

Predmetom predaja je zavedená spoločnosť sídliaca na východnom Slovensku s viac než 20 ročnou históriou so širokým spektrom produktov.

Spoločnosť je zameraná najmä na šitie odevných výrobkov pre ženy, mužov a deti z bavlny. Do produktového portfólia spoločnosti patria napríklad tričká, nočné košele, pyžamá, spodné prádlo a voľnočasové oblečenie. 

Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva viac než 200 zamestnancov. Aktuálne firma dosahuje marže EBITDA na úrovni približne 5 až 6%. 

Spoločnosť má moderný strojový park a stály kolektív zamestnancov, vďaka ktorému je možné v prípade potreby zásadne zvýšiť produkciu. Vysoké percento produkcie mieri na export do Európskych krajín.

O túto investičnú príležitosť sa stará partnerský poradca, v prípade záujmu teda bude spoločnosť InBase zastupovať záujemcu na základe sprostredkovateľskej zmluvy. Investičná príležitosť by sa realizovala prostredníctvom predaja 100% podielu v spoločnosti.

Spoločnosť obsahuje nehnuteľný majetok, ocenený znalcom na cca 2 mil. EUR, čo znamená, že cena celej firmy je krytá nehnuteľnosťami, ktoré má firma v držaní.

Hmotný majetok

 • strojné vybavenie výrobnej haly
 • skladové zásoby
 • materiál

Nehmotný majetok

 • sieť odberateľov
 • kontakty na zákazníkov
 • stabilný zamestnanecký tým

Nehnuteľnosti

 • výrobná hala v hodnote cca 2 mil. EUR

Zamestnanci

 • výrobní zamestnanci: 200+

Zadlženosť

 • žiadna zadlženosť

Ročné tržby

 • priemerne cca 5 mil. EUR

Roční zisk (EBITDA)

 • priemerne cca 250 tis. EUR

Ostatné informácie

História: 25+ rokov

Mám záujem o viac informácií

Ing. Tomáš Šuverík

konateľ spoločnosti

+420 731 788 155
suverik@inbase.cz

V prípade záujmu nám napíšte!

Po podpise dohody o mlčenlivosti (NDA) vám radi poskytneme podrobnejšie informácie.