Spoločnosť zameraná na výrobu malých drevostavieb a doplnkov

Slovenská republika
číslo ponuky: 240017

Prehľad príležitosti

Predmetom predaja je zavedená výrobná firma s dlhoročnou tradíciou, špecializujúca sa na produkciu menších drevostavieb, záhradných domčekov a drevených doplnkov.

Spoločnosť stavia na vlastnom know-how, kompletnom technologickom vybavení na spracovanie dreva a odladených predajných kanáloch s dosahom na koncových aj firemných zákazníkov. Ide o ideálny akvizičný cieľ pre stavebné či drevospracujúce podniky, ktoré chcú rozšíriť svoje produktové portfólio o populárny segment menších drevených stavieb a prevziať zabehnutú výrobu.

Fotografia je ilustračná
Predajná cena

Uvedená cena zahŕňa 52% podiel v spoločnosti.
Cena teda zahŕňa:

  • 52% podiel na zásobách spoločnosti v hodnote cca 1 až 2 mil. EUR
  • 52% podiel na zadlžení spoločnosti vo výške 850 tis. EUR
  • 52% podiel na výrobnom areáli v odhadovanej trhovej hodnote 3,75 mil. EUR

Uvedená cena nezahŕňa:

  • previs obchodných pohľadávok nad záväzkami spoločnosti
  • hotovosť na účtoch spoločnosti
36 600 000 Kč1 500 000 €
Bankový dlh
20 700 000 Kč850 000 €
Tržby 2025
92 700 000 Kč3 800 000 €
História
20+ rokov
EBITDA 2025
5 600 000 Kč230 000 €
Zamestnanci
50 zamestnancov

Uvedená cena zahŕňa 52% podiel v spoločnosti.
Cena teda zahŕňa:

  • 52% podiel na zásobách spoločnosti v hodnote cca 1 až 2 mil. EUR
  • 52% podiel na zadlžení spoločnosti vo výške 850 tis. EUR
  • 52% podiel na výrobnom areáli v odhadovanej trhovej hodnote 3,75 mil. EUR

Uvedená cena nezahŕňa:

  • previs obchodných pohľadávok nad záväzkami spoločnosti
  • hotovosť na účtoch spoločnosti
Sumy v

Viac ako 20 rokov histórie

Vlastný výrobný program

Žiadne zadlženie

Základné informácie

Predmetom predaja je 100% podiel v slovenskej spoločnosti, zaoberajúcej sa primárne výrobou malých drevostavieb a súvisiacich doplnkov. Spoločnosť existuje na trhu už viac než 30 rokov, v súčasnosti je firma plne vo vlastníctve zakladateľa.

Hlavnou činnosťou spoločnosti je výroba malých drevostavieb, výroba sáun a doplnková drevovýroba. Spoločnosť sa ale venuje okrajovo aj predaju doplnkov k drevostavbám a súvisiacej technológie, zároveň servisu a montáži dodávaných výrobkov. Viac než 70% tržieb spoločnosti pochádza z výrobnej činnosti, zvyšok obratu zabezpečuje obchodná činnosť, tj. nákup a predaj komponentov súvisiacich s hlavným výrobným programom.

Spoločnosť má vlastné výrobné kapacity a technologické vybavenie na zodpovedajúcej úrovni. Aktuálne je spoločnosť jedným z lídrov v produkcii malých drevostavieb v regióne, a má unikátnu tržnú pozíciu aj vďaka veľmi dobre zvládnutej logistike a možnosti rýchlo obslúžiť zákazníkov v širšom okolí. Lokalita spoločnosti je veľmi výhodná vzhľadom na blízkosť dôležitých trhov. Spoločnosť má veľmi dobre nastavenú logistiku, vďaka ktorej sú zákazníkovi produkt schopní poväčšine dodať do 3 týždňov, čoho konkurencia nie je schopná.

Majiteľ sa v spoločnosti venuje hlavne komunikácii s klientami a čiastočne je zapojený do získavania nových zákazníkov. Operatívne je ale firma od majiteľa nezávislá. Jedná sa o predaj funkčnej a dlhodobo ziskovej spoločnosti s vlastným výrobným programom, zamestnancami, zákazkovou naplnenosťou, dodávateľsko-odberateľskou sieťou, know-how, výrobnými nehnuteľnosťami a celkovým technologickým vybavením potrebným pre realizáciu svojho výrobného programu. 

Čo sa týka ekonomiky firmy, v tento rok spoločnosť rozšírila klientelu o veľkú medzinárodnú sieť predajcov drevostavieb a tiež sa pozitívne vyvíja prevzatie výroby atypických sáun a infrakabín pre zahraničného partnera. Len títo dvaja noví partneri prinesú spoločnosti navýšenie objednávok v roku 2025 o cca 200 000 €, v roku 2026 o 500 000 €.

V súčasnosti sa vlastník sa rozhodol pre predaj majoritného podielu v spoločnosti z dôvodu potreby strategického investora, ktorý preukáže schopnosť viesť spoločnosť k ďalšiemu rastu a plnému využitiu potenciálu, ktorý firma má. Majiteľ je otvorený aj predaju nižšieho než 100% podielu v spoločnosti, v takom prípade by cena bola adekvátne ponížená.

Finančné informácie

Sumy v
Ukazatel 2022 2023 2024 2025
Tržby 149 mil. Kč6,1 mil. EUR 93 mil. Kč3,8 mil. EUR 93 mil. Kč3,8 mil. EUR 93 mil. Kč3,8 mil. EUR
EBITDA 13,7 mil. Kč560 tis. EUR 8,1 mil. Kč330 tis. EUR 7,1 mil. Kč290 tis. EUR 5,6 mil. Kč230 tis. EUR
EBITDA marže 9,2 % 8,7 % 7,6 % 6,1 %

Hmotný majetok

  • kompletné vybavenie výrobného areálu
  • univerzálny viacúčelový stroj na výrobu veľkých profilov
  • jednoúčelový automat na výrobu zámkov
  • CNC frézy, plošné brúsky, lepiaci lis
  • ďalšie zariadenia

Nehmotný majetok

  • dodávateľsko-odberateľská sieť
  • výsadné postavenie v rámci odberateľov
  • CE certifikát pre celú EU
  • know – how
  • webové stránky

Nehnuteľnosti v majetku

Výrobný areál

  • rozloha: 12.000+ m²
  • areál vybavený potrebným technologickým vybavením pre akúkoľvek drevovýrobu
  • orientačný odhad tržnej ceny stavieb v areáli je 2,5 mil. EUR
  • orientačný odhad tržnej ceny pozemkov v majetku spoločnosti je 1,25 mil. EUR

Zamestnanci

  • počet zamestnancov: cca 50

Zadlženosť

  • kontokorentný úver 800 tis. EUR

Celkové ročné tržby

  • 2022: 6,1 mil. EUR
  • 2023: 3,8 mil. EUR
  • 2024: 3,8 mil. EUR
  • 2025: 3,8 mil. EUR

Poznámka: Uvádzame približnú hodnotu, vážnym záujemcom poskytneme konkrétnejšie ekonomické čísla. 

Prevádzková EBITDA

  • 2024: 290 tis. EUR
  • 2025: 230 tis. EUR

Poznámka: Uvádzame približné hodnoty, vážnym záujemcom poskytneme konkrétnejšie ekonomické čísla. 

Ostatné informácie

  • História: 30+ rokov
  • Dôvod predaja: vyšší vek majiteľa
  • Právna forma: a.s.
  • Predmet predaja: 52% podiel v spoločnosti

Čo zahŕňa uvedená cena

Uvedená cena zahŕňa 52% podiel v spoločnosti.
Cena teda zahŕňa:

  • 52% podiel na zásobách spoločnosti v hodnote cca 1 až 2 mil. EUR
  • 52% podiel na zadlžení spoločnosti vo výške 850 tis. EUR
  • 52% podiel na výrobnom areáli v odhadovanej trhovej hodnote 3,75 mil. EUR

Uvedená cena nezahŕňa:

  • previs obchodných pohľadávok nad záväzkami spoločnosti
  • hotovosť na účtoch spoločnosti

Konečná štruktúra transakcie bude upresnená v priebehu rokovaní.

Máte záujem o viac informácií?

Aký je ďalší postup?

Podpíšeme NDA

Vyplňte kontaktný formulár a obratom vám zašleme dohodu o mlčanlivosti (NDA) na podpis. Krátko sa vás tiež opýtame na váš zámer a predstavenie.

Získate detailné informácie

Po podpise NDA vám poskytneme podrobné informácie o spoločnosti, jej hospodárení aj cene.

Osobné rokovanie

Zodpovieme doplňujúce otázky, ak nejaké budú, a dohodneme stretnutie priamo na mieste s majiteľom spoločnosti.

Časté otázky k ponukám

Čo je dohoda o mlčanlivosti (NDA) a prečo ju potrebujete?

Predaj firmy je vysoko diskrétna informácia. O tom, že je spoločnosť na predaj, často nevedia zamestnanci, zákazníci ani obchodní partneri, a predčasné prezradenie by mohlo firmu poškodiť. Pred odovzdaním detailných informácií si preto musíme byť istí, že sa s nimi bude nakladať dôverne, a presne na to slúži dohoda o mlčanlivosti (NDA). Podpisujete ju obvykle len raz, platí pre všetky ponuky od InBase a podpísať ju môžete aj elektronicky cez službu SignWell v priebehu pár minút.

Čo dostanem po podpise NDA?

Zašleme vám identifikovaný profil spoločnosti, teda názov firmy, detailný popis jej fungovania, zákazníkov a tímu a podrobné finančné výsledky. Na vyžiadanie potom radi doplníme ďalšie podklady na posúdenie príležitosti. Ak váš záujem po preštudovaní identifikovaných údajov pretrváva, obvykle je ďalším krokom stretnutie s majiteľom, ktoré zorganizujeme.

Ako rýchlo sa dozviem detailné informácie?

Po odoslaní dopytu sa vám obvykle ozveme do nasledujúceho pracovného dňa a zašleme vám NDA na podpis. Pri niektorých ponukách si pred identifikáciou ešte krátko potvrdzujeme s majiteľom, že môžeme rokovať, aj tak ide spravidla o dni, nie týždne.

Prečo sa pýtame na váš zámer a spôsob financovania?

Majiteľom garantujeme, že sa citlivé informácie dostanú len k vážnym záujemcom. Je preto možné, že sa vás pred identifikáciou opýtame na vašu motiváciu, zámer a zamýšľaný spôsob financovania transakcie. Záujemcom, ktorí nepreukážu, že majú aspoň určitú časť kúpnej ceny pokrytú z vlastných zdrojov, a financovanie by tak bolo málo realistické, bohužiaľ nebudeme môcť konkrétne informácie poskytnúť.

Platím ako kupujúci nejakú províziu?

Nie. Ak si vyberiete spoločnosť z našej ponuky, ako kupujúci nám za sprostredkovanie neplatíte žiadnu províziu. Naša odmena je hradená výhradne predávajúcim.

Podobné ponuky v databáze

Ďalšie zavedené firmy z rovnakej kategórie.

Máte záujem o viac informácií k tejto ponuke?

Zanechajte nám kontakt a obratom vám zašleme dohodu o mlčanlivosti (NDA). Po jej podpise vám poskytneme detailné informácie o ponúkanej spoločnosti aj jej hospodárení.

    Preferujem komunikáciu:

    Odoslaním formulára udeľujem spoločnosti InBase s.r.o. súhlas so apracovaním osobných údajov.