Strojárska firma so špecializáciou na vrtné náradie a techniku pre stavebníctvo

Plzeňský kraj, ČR
číslo ponuky: 260029

Prehľad príležitosti

Z poverenia majiteľov ponúkame na predaj 100% podiel vo výrobnej spoločnosti zameranej na stroje a náradie pre špeciálne zakladanie stavieb.

Firma pôsobí na trhu 33 rokov, zamestnáva zhruba 28 ľudí a v roku 2025 dosiahla tržby 1,4 mil. EUR pri EBITDA 242 tis. EUR. Predmetom predaja je 100% podiel v spoločnosti vrátane vlastného výrobného areálu, ponuka je určená strojárskym skupinám aj investorom so zázemím v stavebníctve.

Partnerská nabídka
Fotografia je ilustračná
Predajná cena

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky z obchodných vzťahov
  • zásoby materiálu a vrtného náradia v aktuálnej výške
  • hnuteľný majetok vrátane kompletného strojového parku
  • nehmotný majetok, konštrukčnú dokumentáciu a know-how
  • výrobný a skladový areál

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hotovosť na účtoch spoločnosti
Cena dohodou
Bankový dlh
bez dlhu
Tržby 2025
34 800 000 Kč1 430 000 €
História
20+ rokov
EBITDA 2025
5 900 000 Kč240 000 €
Zamestnanci
28 zamestnancov

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky z obchodných vzťahov
  • zásoby materiálu a vrtného náradia v aktuálnej výške
  • hnuteľný majetok vrátane kompletného strojového parku
  • nehmotný majetok, konštrukčnú dokumentáciu a know-how
  • výrobný a skladový areál

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hotovosť na účtoch spoločnosti
Sumy v

Viac ako 30 rokov histórie

Vlastná nehnuteľnosť a pozemky

Vlastný výrobný program

Základné informácie

Predmetom predaja je 100% podiel vo výrobnej spoločnosti zameranej na výrobu strojov a náradia pre špeciálne zakladanie stavieb. Firma pôsobí na trhu viac ako tridsať rokov a nadväzuje na výrobnú tradíciu, ktorej korene siahajú do šesťdesiatych rokov minulého storočia. Za ten čas si vybudovala stabilnú pozíciu v úzko špecializovanom odbore, v ktorom v Českej republike pôsobí len niekoľko porovnateľných výrobcov.

Výrobný program stojí na troch pilieroch. Prvým sú vlastné stroje pre injektážne a vrtné práce, teda injekčné čerpadlá, injekčné stanice, aktivačné miešačky, kalové čerpadlá a vŕtacie hlavy, ktoré sa používajú pri injektážach, kotvení a zlepšovaní stability stavieb. Druhým pilierom je kompletný sortiment vrtného náradia: vŕtacie tyče, pažnice, betonážne rúry, vrtné špirály aj vŕtacie nádoby. Tretím je zákazková CNC výroba a renovácia náhradných dielov, ktorá dopĺňa vyťaženie strojného parku a prináša zákazky aj mimo stavebného sektora.

Súčasťou ponuky je aj výhradné zastúpenie zahraničného výrobcu vrtnej a injektážnej techniky pre český trh. Firme rozširuje portfólio o zariadenia, ktoré sama nevyrába, a posilňuje jej postavenie u veľkých dodávateľov špeciálneho zakladania.

Výroba prebieha vo vlastnom areáli s celkovou rozlohou vyše 4 000 m², z ktorého je zhruba 1 400 m² zastavané výrobnými, skladovými a administratívnymi priestormi. Strojný park tvoria CNC obrábacie centrá a sústruhy vrátane stroja na obrábanie dlhých dielcov až 4,5 metra, doplnené 3D súradnicovým meracím zariadením na kontrolu kvality. Obchodné zázemie tvorí kancelária v Prahe, ktorú má firma v prenájme.

Spoločnosť zamestnáva zhruba 28 ľudí, prevažne vyučených obrábačov, zámočníkov a technický personál s dlhou praxou v odbore. Vzťahy s kľúčovými odberateľmi sú dlhodobé, u časti z nich trvajú pätnásť až tridsať rokov.

V roku 2025 dosiahli tržby 1,4 mil. EUR pri EBITDA 242 tis. EUR, čo zodpovedá marži 17,0 %. Za posledné štyri roky sa ziskovosť firmy viac ako zdvojnásobila, a to aj napriek tomu, že tržby v tomto období kolísali. Hlavným dôvodom je posun ťažiska biznisu k vlastnej výrobe s vyššou pridanou hodnotou.

Firma je bez bankového dlhu a vlastní celé výrobné zázemie. Dôvodom predaja je generačná obmena, majitelia firmu vybudovali a teraz pre ňu hľadajú nového vlastníka, ktorý na ich prácu nadviaže. Ponuka je vhodná pre strojársku skupinu rozširujúcu portfólio do špecializovaného segmentu, pre dodávateľa špeciálneho zakladania stavieb hľadajúceho vlastnú výrobnú kapacitu aj pre investora so zázemím v stavebníctve.

Finančné informácie

Sumy v
Ukazatel 2021 2022 2023 2024 2025
Tržby 38 mil. Kč1,5 mil. EUR 48 mil. Kč2,0 mil. EUR 49 mil. Kč2,0 mil. EUR 37 mil. Kč1,5 mil. EUR 35 mil. Kč1,4 mil. EUR
EBITDA 2,7 mil. Kč111 tis. EUR 3,0 mil. Kč123 tis. EUR 4,4 mil. Kč180 tis. EUR 4,4 mil. Kč180 tis. EUR 5,9 mil. Kč242 tis. EUR
EBITDA marže 7,2 % 6,3 % 8,9 % 11,8 % 17,0 %

Hmotný majetok

  • vlastný výrobný a skladový areál
  • CNC obrábacie centrá a sústruhy vrátane stroja na dlhé dielce do 4,5 m
  • 3D súradnicový merací stroj na kontrolu kvality
  • konvenčné obrábacie a zámočnícke vybavenie
  • zásoby materiálu a vrtného náradia
  • vrtná súprava na vŕtanie studní

Nehmotný majetok

  • vlastné konštrukčné riešenia a výrobná dokumentácia strojov
  • výhradné zastúpenie zahraničného výrobcu pre český trh
  • dlhodobé obchodné vzťahy s kľúčovými odberateľmi
  • zavedená značka v odbore špeciálneho zakladania stavieb
  • skúsený a stabilný výrobný tím
  • know-how

Nehnuteľnosti v majetku

Výrobný areál

  • celková rozloha areálu: cca 4 100 m²
  • zastavaná plocha: cca 1 400 m²
  • z toho výroba a sklady: cca 940 m²
  • z toho kancelárie, šatne a zázemie: cca 480 m²

Prenájmy

Obchodná kancelária

  • rozloha: cca 75 m²

Zamestnanci

  • počet zamestnancov: cca 28

Zadlženosť

  • bez bankového dlhu

Celkové ročné tržby

  • 2022: 2,0 mil. EUR
  • 2023: 2,0 mil. EUR
  • 2024: 1,5 mil. EUR
  • 2025: 1,4 mil. EUR

Ročná normalizovaná EBITDA

  • 2022: 123 tis. EUR
  • 2023: 180 tis. EUR
  • 2024: 180 tis. EUR
  • 2025: 242 tis. EUR

Poznámka: Normalizovaná EBITDA spoločnosti bola vypočítaná ako reálny zisk pred odpismi a nákladovými úrokmi, ktorý je firma schopná vygenerovať. Normalizovaná EBITDA bola očistená o jednorazové, neštandardné a s hlavnou činnosťou nesúvisiace náklady.

Ostatné informácie

  • História: 33 rokov
  • Dôvod predaja: generačná obmena
  • Právna forma: s.r.o.
  • Predmet predaja: 100% podiel v s.r.o.

Čo zahŕňa uvedená cena

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky z obchodných vzťahov
  • zásoby materiálu a vrtného náradia v aktuálnej výške
  • hnuteľný majetok vrátane kompletného strojového parku
  • nehmotný majetok, konštrukčnú dokumentáciu a know-how
  • výrobný a skladový areál

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hotovosť na účtoch spoločnosti

Konečná štruktúra transakcie bude upresnená v priebehu rokovaní.

Máte záujem o viac informácií?

Aký je ďalší postup?

Podpíšeme NDA

Vyplňte kontaktný formulár a obratom vám zašleme dohodu o mlčanlivosti (NDA) na podpis. Krátko sa vás tiež opýtame na váš zámer a predstavenie.

Získate detailné informácie

Po podpise NDA vám poskytneme podrobné informácie o spoločnosti, jej hospodárení aj cene.

Osobné rokovanie

Zodpovieme doplňujúce otázky, ak nejaké budú, a dohodneme stretnutie priamo na mieste s majiteľom spoločnosti.

Časté otázky k ponukám

Čo je dohoda o mlčanlivosti (NDA) a prečo ju potrebujete?

Predaj firmy je vysoko diskrétna informácia. O tom, že je spoločnosť na predaj, často nevedia zamestnanci, zákazníci ani obchodní partneri, a predčasné prezradenie by mohlo firmu poškodiť. Pred odovzdaním detailných informácií si preto musíme byť istí, že sa s nimi bude nakladať dôverne, a presne na to slúži dohoda o mlčanlivosti (NDA). Podpisujete ju obvykle len raz, platí pre všetky ponuky od InBase a podpísať ju môžete aj elektronicky cez službu SignWell v priebehu pár minút.

Čo dostanem po podpise NDA?

Zašleme vám identifikovaný profil spoločnosti, teda názov firmy, detailný popis jej fungovania, zákazníkov a tímu a podrobné finančné výsledky. Na vyžiadanie potom radi doplníme ďalšie podklady na posúdenie príležitosti. Ak váš záujem po preštudovaní identifikovaných údajov pretrváva, obvykle je ďalším krokom stretnutie s majiteľom, ktoré zorganizujeme.

Ako rýchlo sa dozviem detailné informácie?

Po odoslaní dopytu sa vám obvykle ozveme do nasledujúceho pracovného dňa a zašleme vám NDA na podpis. Pri niektorých ponukách si pred identifikáciou ešte krátko potvrdzujeme s majiteľom, že môžeme rokovať, aj tak ide spravidla o dni, nie týždne.

Prečo sa pýtame na váš zámer a spôsob financovania?

Majiteľom garantujeme, že sa citlivé informácie dostanú len k vážnym záujemcom. Je preto možné, že sa vás pred identifikáciou opýtame na vašu motiváciu, zámer a zamýšľaný spôsob financovania transakcie. Záujemcom, ktorí nepreukážu, že majú aspoň určitú časť kúpnej ceny pokrytú z vlastných zdrojov, a financovanie by tak bolo málo realistické, bohužiaľ nebudeme môcť konkrétne informácie poskytnúť.

Platím ako kupujúci nejakú províziu?

Nie. Ak si vyberiete spoločnosť z našej ponuky, ako kupujúci nám za sprostredkovanie neplatíte žiadnu províziu. Naša odmena je hradená výhradne predávajúcim.

Podobné ponuky v databáze

Ďalšie zavedené firmy z rovnakej kategórie.

Máte záujem o viac informácií k tejto ponuke?

Zanechajte nám kontakt a obratom vám zašleme dohodu o mlčanlivosti (NDA). Po jej podpise vám poskytneme detailné informácie o ponúkanej spoločnosti aj jej hospodárení.

    Preferujem komunikáciu:

    Odoslaním formulára udeľujem spoločnosti InBase s.r.o. súhlas so apracovaním osobných údajov.