Spoločnosť zameraná na dodávky a montáž tieniacej techniky

Královéhradecký kraj, ČR
číslo ponuky: 240023

Prehľad príležitosti

Predmetom predaja je prosperujúca firma s dlhoročnou skúsenosťou, ktorá sa špecializuje na komplexné dodávky a profesionálnu montáž tieniacej techniky pre rezidenčné aj komerčné projekty.

Spoločnosť disponuje širokým portfóliom preverených dodávateľov, kvalitným zázemím a stabilnou sieťou spokojných B2B aj B2C klientov, čo jej zaisťuje pravidelný prísun nových zákaziek. Táto akvizícia predstavuje výbornú strategickú príležitosť pre stavebné firmy či výrobcov okien, ktorí chcú ľahko rozšíriť ponuku svojich služieb a prevziať plne fungujúci realizačný tím.

Fotografia je ilustračná
Predajná cena

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky spoločnosti
  • zásoby a materiál v hodnote 12,3 mil. Kč (k 30. 9. 2026)

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hotovosť na účtoch spoločnosti
8 000 000 Kč330 000 €
Bankový dlh
10 000 000 Kč410 000 €
Tržby 1-9/2026
39 500 000 Kč1 620 000 €
História
16 rokov
EBITDA 1-9/2026
6 000 000 Kč250 000 €
Zamestnanci
22 zamestnancov

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky spoločnosti
  • zásoby a materiál v hodnote 12,3 mil. Kč (k 30. 9. 2026)

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hotovosť na účtoch spoločnosti
Sumy v

Stáli a kvalitní zamestnanci

Unikátne know-how

Výborné referencie

Základné informácie

Predmetom predaja je 100% podiel v spoločnosti, zameranej primárne na dodávky a montáž tieniacej a prezentačnej techniky. Spoločnosť má na trhu s týmto typom techniky signifikantný trhový podiel a dobré meno u zákazníkov. Spoločnosť sa okrem vonkajšieho tienenia zameriava aj na interiérovú tieniacu techniku, rolety, žalúzie, markízy a prezentačnú techniku. Spoločnosť je schopná zákazníkom dodať riešenie od návrhu až po samotnú inštaláciu a popredajný servis.

V spoločnosti pracuje aktuálne 22 zamestnancov, ktorých dopĺňajú SZČO. Spoločnosť si pre svoju činnosť prenajíma výrobné a kancelárske priestory s rozlohou až 3000 metrov štvorcových.

Spoločnosť má dohodnutý kontokorent, jeho výška počas roka osciluje, inak je ale finančne stabilizovaná.

Spoločnosť v období 2025 až 2026 realizovala rozsiahlu zákazku na dodávku tieniacej techniky pre konzorcium popredných českých stavebných firiem, ktorú v polovici roka 2026 úspešne dokončila. Realizácia zákazky takého rozsahu potvrdila kapacitu firmy zvládať veľké stavebné projekty a výrazne sa premietla do hospodárenia, keď spoločnosť v období 1-9/2026 dosiahla tržby 1,6 mil. EUR a prevádzkovú EBITDA 246 tis. EUR, teda výrazne viac ako za celý predchádzajúci rok. Na rok 2027 má spoločnosť kapacitu naplnenú zhruba na 110 až 150% súčasného stavu, okrem iného vďaka zákazkám pre významné stavby a kultúrne inštitúcie v Prahe.

Spoločnosť má už dlhodobo výhradné zastúpenie niekoľkých významných svetových výrobcov tieniacej techniky. Zákazníkmi spoločnosti sú jednotlivci aj právnické osoby, prevažne zo súkromnej sféry.

Majiteľ sa v súčasnosti vo firme venuje obchodnému a finančnému manažmentu. Operatívne riadenie je od majiteľa nezávislé. Majiteľ je ochotný zostať po predaji novému majiteľovi k dispozícii na obmedzený čas v poradenskej úlohe. Dôvodom predaja je vysoký vek majiteľa a absencia nástupcu v rámci rodiny.

Finančné informácie

Sumy v
Ukazatel 2021 2022 2023 2024 2025 1-9/2026
Tržby 35 mil. Kč1,4 mil. EUR 30 mil. Kč1,2 mil. EUR 32 mil. Kč1,3 mil. EUR 37 mil. Kč1,5 mil. EUR 42 mil. Kč1,7 mil. EUR 40 mil. Kč1,6 mil. EUR
EBITDA -1,5 mil. Kč-61 tis. EUR 0,3 mil. Kč12 tis. EUR 1,1 mil. Kč45 tis. EUR 2,0 mil. Kč82 tis. EUR 2,3 mil. Kč94 tis. EUR 6,0 mil. Kč246 tis. EUR
EBITDA marže -4,2 % 1,0 % 3,5 % 5,4 % 5,5 % 15,2 %

Hmotný majetok

  • vybavenie výrobného areálu
  • výrobné linky, zváracie, deliace a montážne linky
  • montážne vozidlá
  • trhová hodnota hmotného majetku cca 4 až 5 mil. Kč
  • materiál v hodnote 7,7 mil. Kč
  • výrobky v hodnote 1,3 mil. Kč
  • tovar v hodnote 3,3 mil. Kč

Nehmotný majetok

  • exkluzívne zastúpenie výrobcu tieniacej techniky
  • projekty jednotlivých produktov (nástroje, vývojové náklady, výroba a testovanie)
  • výborné referencie
  • marketingové nástroje – katalógy, cenníky, web, webový obchod
  • know-how – výkresová a výrobná dokumentácia, databáza výroby, skladov, technológie
  • dlhodobé obchodné vzťahy
  • databáza klientov
  • odborný tím zamestnancov
  • certifikáty a licencie
  • webové stránky
  • know-how

Prenájmy

Výrobná hala, kancelárie, showroom

  • rozloha: cca 3000 m²
  • prenájom na dobu neurčitú s predkupným právom
  • výška prenájmu: 200 tis. Kč/mesačne

Zamestnanci

  • počet zamestnancov: 22 + SZČO (dizajn, účtovníctvo, díleri)

Zadlženosť

  • bankové úvery 10,0 mil. Kč (k 30. 9. 2026)
  • z toho revolvingový úver cca 4 mil. Kč bude splatený vo februári 2027

Celkové ročné tržby

  • 2022: 1,2 mil. EUR
  • 2023: 1,3 mil. EUR
  • 2024: 1,5 mil. EUR
  • 2025: 1,7 mil. EUR
  • 1-9/2026: 1,6 mil. EUR

Prevádzková EBITDA

  • 2022: 12 tis. EUR
  • 2023: 45 tis. EUR
  • 2024: 82 tis. EUR
  • 2025: 94 tis. EUR
  • 1-9/2026: 246 tis. EUR

Poznámka: EBITDA bola vypočítaná ako prevádzkový výsledok hospodárenia očistený o tržby z predaja dlhodobého majetku a materiálu a o odpisy. Údaje za 1-9/2026 vychádzajú z priebežných neauditovaných výkazov.

Ostatné informácie

  • História: 16 rokov
  • Dôvod predaja: vyšší vek majiteľa
  • Právna forma: s.r.o.
  • Predmet predaja: 100% podiel v s.r.o.

Čo zahŕňa uvedená cena

Uvedená cena zahŕňa:

  • 100% podiel v spoločnosti
  • pohľadávky a záväzky spoločnosti
  • zásoby a materiál v hodnote 12,3 mil. Kč (k 30. 9. 2026)

Uvedená cena nezahŕňa:

  • hotovosť na účtoch spoločnosti

Konečná štruktúra transakcie bude upresnená v priebehu rokovaní.

Máte záujem o viac informácií?

Aký je ďalší postup?

Podpíšeme NDA

Vyplňte kontaktný formulár a obratom vám zašleme dohodu o mlčanlivosti (NDA) na podpis. Krátko sa vás tiež opýtame na váš zámer a predstavenie.

Získate detailné informácie

Po podpise NDA vám poskytneme podrobné informácie o spoločnosti, jej hospodárení aj cene.

Osobné rokovanie

Zodpovieme doplňujúce otázky, ak nejaké budú, a dohodneme stretnutie priamo na mieste s majiteľom spoločnosti.

Časté otázky k ponukám

Čo je dohoda o mlčanlivosti (NDA) a prečo ju potrebujete?

Predaj firmy je vysoko diskrétna informácia. O tom, že je spoločnosť na predaj, často nevedia zamestnanci, zákazníci ani obchodní partneri, a predčasné prezradenie by mohlo firmu poškodiť. Pred odovzdaním detailných informácií si preto musíme byť istí, že sa s nimi bude nakladať dôverne, a presne na to slúži dohoda o mlčanlivosti (NDA). Podpisujete ju obvykle len raz, platí pre všetky ponuky od InBase a podpísať ju môžete aj elektronicky cez službu SignWell v priebehu pár minút.

Čo dostanem po podpise NDA?

Zašleme vám identifikovaný profil spoločnosti, teda názov firmy, detailný popis jej fungovania, zákazníkov a tímu a podrobné finančné výsledky. Na vyžiadanie potom radi doplníme ďalšie podklady na posúdenie príležitosti. Ak váš záujem po preštudovaní identifikovaných údajov pretrváva, obvykle je ďalším krokom stretnutie s majiteľom, ktoré zorganizujeme.

Ako rýchlo sa dozviem detailné informácie?

Po odoslaní dopytu sa vám obvykle ozveme do nasledujúceho pracovného dňa a zašleme vám NDA na podpis. Pri niektorých ponukách si pred identifikáciou ešte krátko potvrdzujeme s majiteľom, že môžeme rokovať, aj tak ide spravidla o dni, nie týždne.

Prečo sa pýtame na váš zámer a spôsob financovania?

Majiteľom garantujeme, že sa citlivé informácie dostanú len k vážnym záujemcom. Je preto možné, že sa vás pred identifikáciou opýtame na vašu motiváciu, zámer a zamýšľaný spôsob financovania transakcie. Záujemcom, ktorí nepreukážu, že majú aspoň určitú časť kúpnej ceny pokrytú z vlastných zdrojov, a financovanie by tak bolo málo realistické, bohužiaľ nebudeme môcť konkrétne informácie poskytnúť.

Platím ako kupujúci nejakú províziu?

Nie. Ak si vyberiete spoločnosť z našej ponuky, ako kupujúci nám za sprostredkovanie neplatíte žiadnu províziu. Naša odmena je hradená výhradne predávajúcim.

Podobné ponuky v databáze

Ďalšie zavedené firmy z rovnakej kategórie.

Máte záujem o viac informácií k tejto ponuke?

Zanechajte nám kontakt a obratom vám zašleme dohodu o mlčanlivosti (NDA). Po jej podpise vám poskytneme detailné informácie o ponúkanej spoločnosti aj jej hospodárení.

    Preferujem komunikáciu:

    Odoslaním formulára udeľujem spoločnosti InBase s.r.o. súhlas so apracovaním osobných údajov.